40%

CO173.05

време, дата

10.300 ден 17.089 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

време, дата

Бренд

COVER

Модел

CO173.05

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

Сафирно стакло

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло