40%

CO181.05

ден и дата, хронограф

14.900 ден 24.690 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

ден и дата, хронограф

Бренд

COVER

Модел

CO181.05

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

ден и дата, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

Сафирно стакло

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло