40%

CO185.02

дата, хронограф

14.900 ден 24.690 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

дата, хронограф

Бренд

COVER

Модел

CO185.02

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

дата, хронограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

Сафирно стакло

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Упатство за употреба