40%

CO185.04

дата, хронограф

16.100 ден 26.790 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

дата, хронограф

Бренд

COVER

Модел

CO185.04

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

дата, хронограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

Сафирно стакло

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

биколор

Боја на ремче

биколор

Форма на куќиште на часовник

округло