40%

CO185.08

дата, хронограф

14.900 ден 24.690 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

дата, хронограф

Бренд

COVER

Модел

CO185.08

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

дата, хронограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

Сафирно стакло

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

биколор

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло