40%

CO192.06

дата, хронограф

16.100 ден 26.790 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

дата, хронограф

Бренд

COVER

Модел

CO192.06

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42,5 mm

Функција на часовник

дата, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

К1 стакло

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло