40%

CO196.07

време, дата, месечеви фази, Swarovski Crystals

12.000 ден 19.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Брендот Cover е застапен во повеќе од 50 земји, и е препознатлив по неговиот дизајн и квалитет достоен за swiss made часовник, како и рачната изработка и проверка на секој поединечен часовник.
Covеr часовниците се симбол на иновативниот часовничарски дизајн кој го следи пулсот на времето, како компанија чија цел е да понуди софистицирани, часовници со швајцарски квалитет по најпристапни цени.
Под swiss made се подразбира дека изработката на часовникот неговиот механизам и финалната проверка на квалитетот се направени во Швајцарија.

Бренд

COVER

Модел

CO196.07

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

време, дата, месечеви фази, Swarovski Crystals

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

К1 стакло

Боја на бројчаник

кафена

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло