40%

CO202.02

време, дата, месечеви фази

10.900 ден 18.090 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

време, дата, месечеви фази

Бренд

COVER

Модел

CO202.02

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Функција на часовник

време, дата, месечеви фази

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

К1 стакло

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Упатство за употреба