CO202.06

19.490 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, дата, месечеви фази

Бренд

COVER

Модел

CO202.06

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Функција на часовник

време, дата, месечеви фази

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

К1 стакло

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло