DK.1.12273-1

време, двојно време

3.090 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, двојно време

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12273-1

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

39 mm

Функција на часовник

време, двојно време

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

правоаголно

Ширина на ремче

11mm