DK.1.12274-1

време, дата, двојно време, аларм

5.890 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, двојно време, аларм

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12274-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

49 mm

Функција на часовник

време, дата, двојно време, аларм

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

коцка

Ширина на ремче

11 mm