DK.1.12322-1

двојно време

3.890 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

двојно време

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12322-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

двојно време

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

11 mm