ECB-800D-1A

12/24 часа, двократно лед светло, мобилна врска, индикатор за таргетско време, 5 аларми со повеќе функции, сигнал за час, целосен авто-календар, 39 временски зони, 1/1000- секунда стоперица, тајмер за одбројување

24.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, двократно лед светло, мобилна врска, индикатор за таргетско време, 5 аларми со повеќе функции, сигнал за час, целосен авто-календар, 39 временски зони, 1/1000- секунда стоперица, тајмер за одбројување

Бренд

EDIFICE

Модел

ECB-800D-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

49,2 mm

Функција на часовник

12/24 часа, двократно лед светло, мобилна врска, индикатор за таргетско време, 5 аларми со повеќе функции, сигнал

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерлно

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm