ECB-800DB-1A

соларно движење, бирање со црна текстура, соларен погон, двојно лед светло, мобилна врска, светско време, 1/1000 стоперица, тајмер за одбројување, индикатор за време на целта, 5 аларми со повеќе функции

25.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

соларно движење, бирање со црна текстура, соларен погон, двојно лед светло, мобилна врска, светско време, 1/1000 стоперица, тајмер за одбројување, индикатор за време на целта, 5 аларми со повеќе функции

Бренд

EDIFICE

Модел

ECB-800DB-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

53,5 mm

Функција на часовник
Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm