ECB-900DB-1A

12/24 часа, bluetooth, аларм, двојно време, илуминација, календар, меморија на извозени кругови (200), пронаоѓач на телефон, светско време, соларно напојување, стоперка, тајмер, три стрелки, хронограф

14.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, bluetooth, аларм, двојно време, илуминација, календар, меморија на извозени кругови (200), пронаоѓач на телефон, светско време, соларно напојување, стоперка, тајмер, три стрелки, хронограф

Бренд

EDIFICE

Модел

ECB-900DB-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

48 mm

Функција на часовник

12/24 часа, bluetooth, аларм, двојно време, илуминација, календар, меморија на извозени кругови (200), пронаоѓач на теле

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm