EF-545D-1A

хронограф, тахиметар, завртки за заклучување наназад

10.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Edifice – од елегантни и класични до спортски и функционални часовници наменети за мажи кои го разбираат и го живеат модерното време. Изработени од некорозирачки челик 316Л, воодотпорност од 10 бари и јапонски механизам со хронограф.

Бренд

EDIFICE

Модел

EF-545D-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

52,2 мм

Функција на часовник

хронограф, тахиметар, завртки за заклучување наназад

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрено

Боја на ремче

сребрено

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

24 мм