EF-547D-7A1

часови, минути, секунди, дата, стоперица

8.789 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

часови, минути, секунди, дата, стоперица

Бренд

EDIFICE

Модел

EF-547D-7A1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

51,5 мм

Функција на часовник

часови, минути, секунди, дата, стоперица

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

23 мм