EF-550D-1A

тахиметар, ротирачко растојание од 3 часот да се означи 24-часовниот час, завртки за заклучување назад, ретроградно бирање, круна за заклучување на завртки

15.190 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

тахиметар, ротирачко растојание од 3 часот да се означи 24-часовниот час, завртки за заклучување назад, ретроградно бирање, круна за заклучување на завртки

Бренд

EDIFICE

Модел

EF-550D-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

50,8 мм

Функција на часовник
Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm