14%

EFR-561DB-1B

стоперица, приказ на дата, индикатор за ден, црна јонска плоча, круна за заклучување завртки, тахиметар, завртки за заклучување назад

11.990 ден 13.890 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

стоперица, приказ на дата, индикатор за ден, црна јонска плоча, круна за заклучување завртки, тахиметар, завртки за заклучување назад

Бренд

EDIFICE

Модел

EFR-561DB-1B

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

52,4 mm

Функција на часовник

стоперица, приказ на дата, индикатор за ден, црна јонска плоча, круна за заклучување завртки, тахиметар, заврт

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm