EFR-564D-1A

дата, стоперка, три стрелки, хронограф

10.389 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

дата, стоперка, три стрелки, хронограф

Бренд

EDIFICE

Модел

EFR-564D-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

48,8 mm

Функција на часовник

дата, стоперка, три стрелки, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm