EFR-564D-2A

дата, стоперка, три стрелки, хронограф

10.389 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Edifice – од елегантни и класични до спортски и функционални часовници наменети за мажи кои го разбираат и го живеат модерното време. Изработени од некорозирачки челик 316Л, воодотпорност од 10 бари и јапонски механизам со хронограф.

Бренд

EDIFICE

Модел

EFR-564D-2A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

48,8 mm

Функција на часовник

дата, стоперка, три стрелки, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm