14%

EFV-520DB-2A

датa, стоперка, три стрелки

8.590 ден 9.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Edifice – од елегантни и класични до спортски и функционални часовници наменети за мажи кои го разбираат и го живеат модерното време. Изработени од некорозирачки челик 316Л, воодотпорност од 10 бари и јапонски механизам со хронограф.

Бренд

EDIFICE

Модел

EFV-520DB-2A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

47 mm

Функција на часовник

датa, стоперка, три стрелки

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

тегет

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

24 мм