EFV-540D-2A

ретроградна хронограф стоперица, приказ на дата, завртки за заклучување назад

8.490 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

ретроградна хронограф стоперица, приказ на дата, завртки за заклучување назад

Бренд

EDIFICE

Модел

EFV-540D-2A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

48,5 mm

Функција на часовник

ретроградна хронограф стоперица, приказ на дата, завртки за заклучување назад

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

тегет

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm