14%

EFV-540D-7B

завртки за заклучување назад, ретроградна хронограф стоперица, приказ на дата

7.290 ден 8.490 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

завртки за заклучување назад, ретроградна хронограф стоперица, приказ на дата

Бренд

EDIFICE

Модел

EFV-540D-7B

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

48,5 mm

Функција на часовник

завртки за заклучување назад, ретроградна хронограф стоперица, приказ на дата

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm