EFV-570D-7A

12/24 часа, дата, стоперка, три стрелки

7.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, стоперка, три стрелки

Бренд

EDIFICE

Модел

EFV-570D-7A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43,8 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, стоперка, три стрелки

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm