EFV-580L-1A

12/24 часа, дата, стоперка, три стрелки, хронограф

7.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, стоперка, три стрелки, хронограф

Бренд

EDIFICE

Модел

EFV-580L-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43,8 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, стоперка, три стрелки, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm