EFV-C100D-1A

12/24 часа, аларм, две стрелки, илуминација, календар, светско време, стоперка, тајмер, телефонски именик

9.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Edifice – од елегантни и класични до спортски и функционални часовници наменети за мажи кои го разбираат и го живеат модерното време. Изработени од некорозирачки челик 316Л, воодотпорност од 10 бари и јапонски механизам со хронограф.

Бренд

EDIFICE

Модел

EFV-C100D-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

46,6 mm

Функција на часовник

12/24 часа, аларм, две стрелки, илуминација, календар, светско време, стоперка, тајмер, телефонски именик

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm