EFV-C100D-1B

9.590 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

светско време, телемемо 30, 1/1000-секунда стоперка, тајмер за одбројување, аларм

Бренд

EDIFICE

Модел

EFV-C100D-1B

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

51,6 mm

Функција на часовник

светско време, телемемо 30, 1/1000-секунда стоперка, тајмер за одбројување, аларм

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm