EFV-C100L-1A

12/24 часа, аларм, две стрелки, илуминација, календар, светско време, стоперка, тајмер, телефонски именик

7.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, аларм, две стрелки, илуминација, календар, светско време, стоперка, тајмер, телефонски именик

Бренд

EDIFICE

Модел

EFV-C100L-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

46,6 mm

Функција на часовник

12/24 часа, аларм, две стрелки, илуминација, календар, светско време, стоперка, тајмер, телефонски именик

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm