EQS-910D-1A

соларен погон, индикатор за нивото на батеријата, јаглероден панел(рамка), стоперица, приказ на дата,

15.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

соларен погон, индикатор за нивото на батеријата, јаглероден панел(рамка), стоперица, приказ на дата,

Бренд

EDIFICE

Модел

EQS-910D-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

52 mm

Функција на часовник

соларен погон, индикатор за нивото на батеријата, јаглероден панел(рамка), стоперица, приказ на дата,

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm