E062-L189

време, 12/24 часа, ден и дата

19.590 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, ден и дата

Бренд

ELIXA

Модел

E062-L189

Пол

женски

Материјал на часовник

медицинскки 316л челик

Материјал на ремче

медицински 316л челик,керамика

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

38 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, ден и дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

сафирно

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

биколор

Форма на куќиште на часовник

округло