E077-L284

време, 12/24 часа, ден, дата

13.800 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

По освојување на модната недела во Германија и Белорусија, доделувањето на Elle наградите во Полска и Словенија, како и официјалното спонзорство на доделување на Награда за Жена на Годината во Австрија, Elixa продолжува да ги спојува современите дизајни и модерните трендови за храбри жени кои ги ценат модните додатоци кои се далеку од обични.
Ова гледиште овој бренд го живее секојдневно преку изработка на дизајни на накит и часовници. Од една страна, следи актуелни трендови, а од друга страна креаторите на брендот и оддаваат почит на женственоста – шарени, разновидни, интригантни и софистицирани модели кои нема да ве остават рамнодушни.

Бренд

ELIXA

Модел

E077-L284

Пол

женски

Материјал на часовник

медицинскки 316л челик

Материјал на ремче

керамика

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

38 mm

Функција на часовник

Време, 12/24 часа, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

сафирно

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

биколор

Боја на ремче

бела

Форма на куќиште на часовник

округло