E088-L333-K1

време, 12/24 часа, ден, дата

14.190 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, ден, дата

Бренд

ELIXA

Модел

E088-L333-K1

Пол

женски

Материјал на часовник

медицинскки 316л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

38 mm

Функција на часовник

Време, 12/24 часа, ден, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

биколор

Форма на куќиште на часовник

округло