E108-L434

време, 12/24 часа, ден, дата

14.890 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, ден, дата

Бренд

ELIXA

Модел

E108-L434

Пол

женски

Материјал на часовник

медицинскки 316л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

38 mm

Функција на часовник

Време, 12/24 часа, ден, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

виолетова

Боја на куќиште

биколор

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло