40%

E117-L473

време

6.900 ден 11.490 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

По освојување на модната недела во Германија и Белорусија, доделувањето на Elle наградите во Полска и Словенија, како и официјалното спонзорство на доделување на Награда за Жена на Годината во Австрија, Elixa продолжува да ги спојува современите дизајни и модерните трендови за храбри жени кои ги ценат модните додатоци кои се далеку од обични.
Ова гледиште овој бренд го живее секојдневно преку изработка на дизајни на накит и часовници. Од една страна, следи актуелни трендови, а од друга страна креаторите на брендот и оддаваат почит на женственоста – шарени, разновидни, интригантни и софистицирани модели кои нема да ве остават рамнодушни.

Бренд

ELIXA

Модел

E117-L473

Пол

женски

Материјал на часовник

медицинскки 316л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

38 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло