40%

E127-L529

време

5.340 ден 8.890 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време

Бренд

ELIXA

Модел

E127-L529

Пол

женски

Материјал на часовник

медицинскки 316л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло