50%

FW13-5

време

3.950 ден 7.890 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време

Бренд

ESPRIT

Модел

FW13-5

Пол

женски

Материјал на часовник

Пластика

Материјал на ремче

Пластика

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

15,5 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

Кафена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

коцка

Ширина на ремче

13 mm