40%

FW18-141

4.860 ден 8.090 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

време, дата

Бренд

ESPRIT

Модел

FW18-141

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm