40%

FW18-144

6.480 ден 10.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, 12/24, дата, стоперка

Бренд

ESPRIT

Модел

FW18-144

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, 12/24, дата, стоперка

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

Бела

Боја на ремче

сива

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm