FW19-107

време, 12/24 часа, ден, дата

8.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, ден, дата

Бренд

ESPRIT

Модел

FW19-107

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

Време, 12/24 часа, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло