FW19-14

5.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време

Бренд

ESPRIT

Модел

FW19-14

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло