FW19-180

8.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, 12/24 часа, ден, дата

Бренд

ESPRIT

Модел

FW19-180

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

Време, 12/24 часа, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло