40%

FW19-214

време, дата

4.800 ден 7.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

време, дата

Бренд

ESPRIT

Модел

FW19-214

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло