FW19-232

10.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, дата, стоперка

Бренд

ESPRIT

Модел

FW19-232

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата, стоперка

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

Биколор

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm