40%

FW19-251

време, 12/24, дата, стоперка

6.600 ден 10.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

време, 12/24, дата, стоперка

Бренд

ESPRIT

Модел

FW19-251

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

45 mm

Функција на часовник

Време, 12/24, дата, стоперка

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сина

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm