39%

FW19-87

време

4.500 ден 7.390 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време

Бренд

ESPRIT

Модел

FW19-87

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сина

Форма на куќиште на часовник

округло