15%

FW20-73

Време, 12/24

6.650 ден 7.790 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

ESPRIT

Модел

FW20-73/ES1L233M0075

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Функција на часовник

Време, 12/24

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло