15%

FW20-76

Време, 12/24,дата

5.500 ден 6.490 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

ESPRIT

Модел

FW20-76/ES1L233L0035

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Функција на часовник

Време, 12/24,дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Упатство за употреба