15%

FW20-88

Време, 12/24

7.750 ден 9.090 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

ESPRIT

Модел

FW20-88/ES1L222M0075

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Функција на часовник

Време, 12/24

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло