39%

S20-169

време

5.200 ден 8.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време

Бренд

ESPRIT

Модел

S20-169

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бисерна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

11 mm